• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NQC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NQC. Jeżeli chcesz otworzyć plik NQC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NQC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
NQC Not Quite C Source Code Format Dave Baum

Co to jest plik NQC?

Plik kodu źródłowego zapisany w Not Cite (NQC), języku programowania używanym do programowania produktów LEGO MINDSTORMS, takich jak RCX, CyberMaster i Scout. Zawiera instrukcje sterujące ruchem i innymi czynnościami robota robota.

Pliki NQC można skompilować za pomocą kompilatora NQC, a następnie przesłać do robota. Skompilowane pliki są przesyłane za pośrednictwem połączenia USB przy użyciu oprogramowania LEGO. Kompilator NQC jest dołączony do Centrum Sterowania Bricx (BricxCC), IDE służącego do programowania cegieł robota.

LEGO MINDSTORMS to linia produktów LEGO zawierająca zaawansowane programowalne elementy, które umożliwiają budowę robota i ruch.

Jak otworzyć plik NQC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NQC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NQC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NQC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NQC

Inne problemy z plikiem NQC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NQC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NQC:

  • plik NQC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NQC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NQC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik