• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NKX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NKX. Jeżeli chcesz otworzyć plik NKX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NKX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Native Instruments Monolith Format Native Instruments

Co to jest plik NKX?

Plik dźwiękowy używany przez Kontakt, profesjonalny program do pobierania próbek. Zapisuje "monolit", który łączy próbki audio i informacje o łatach w jeden plik. Umożliwia przechowywanie danych razem, a nie w osobnych plikach, co może powodować problemy z odnośnikami do pliku.

Pliki NKX zapisują informacje audio w zastrzeżonym formacie. Dlatego czasami inżynierowie zajmujący się produkcją dźwięku wolą przechowywać próbki dźwięku oddzielnie od informacji o łatach, dzięki czemu mogą swobodnie korzystać z próbek w innych aplikacjach.

Najnowsze wersje plików kontaktowych .NKS dla monolitycznych plików kontenerowych.

Jak otworzyć plik NKX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NKX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NKX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NKX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NKX

Inne problemy z plikiem NKX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NKX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NKX:

  • plik NKX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NKX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NKX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik