• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NJB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NJB. Jeżeli chcesz otworzyć plik NJB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NJB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Nikon Digital SLR Camera Image Index Format Nikon

Co to jest plik NJB?

Zawiera indeks zdjęć wykonanych aparatem cyfrowym Nikon. Zapisano na karcie pamięci SD aparatu w folderze MISC. Domyślnie nazywa się "order.Njb".

Pliki NJB są używane do porządkowania zdjęć na karcie pamięci i nie powinny być otwierane przez użytkownika. Nie zawierają rzeczywistych danych obrazu.

Jak otworzyć plik NJB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NJB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NJB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NJB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NJB

Inne problemy z plikiem NJB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NJB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NJB:

  • plik NJB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NJB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NJB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik