• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NFS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NFS. Jeżeli chcesz otworzyć plik NFS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NFS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Network Format System Temporary Format N/A

Co to jest plik NFS?

Plik utworzony przez Network File System - protokół umożliwiający dostęp do plików przez sieć. Zawiera tymczasową kopię pliku otwieranego przez proces NFS lub kopię pliku, który został usunięty podczas otwierania procesu NFS. Umożliwia klientom i procesom serwera plików przesyłanie informacji o plikach.

Jeśli żądanie usunięcia pliku jest wysyłane do pliku na serwerze NFS, podczas gdy klient NFS nadal ma otwarty plik, program NFS utworzy plik z rozszerzeniem ".NfsX", gdzie "X" może zawierać dowolną liczbę znaków. Umożliwia to serwerowi NFS utrzymanie pliku do czasu zakończenia wszystkich procesów zależnych od pliku.

Jeśli klient się zawiesza, a plik NFS jest otwarty, plik NFS może pozostać na serwerze. Niektórzy administratorzy systemu ustawiają zaplanowane zadania, aby usunąć takie pliki po tym, jak nie były używane przez określony czas.

Pliki NFS rzadko mają dokładne rozszerzenie pliku ".Nfs", ponieważ NFS dołącza pozostałe znaki na końcu rozszerzenia.

Jak otworzyć plik NFS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NFS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NFS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NFS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NFS

Inne problemy z plikiem NFS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NFS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NFS:

  • plik NFS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NFS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NFS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik