• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NEXE

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NEXE. Jeżeli chcesz otworzyć plik NEXE, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NEXE

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Google Chrome Native Client Executable Format Google

Co to jest plik NEXE?

Plik wykonywalny używany przez przeglądarkę internetową Google Chrome. Zawiera plik wykonywalny, który może być uruchamiany przez składnik Native Client (NaCl) przeglądarki, podobnie jak plik .EXE jest uruchamiany przez system Windows. Umożliwia szybkie i bezkompromisowe generowanie kodu skompilowanego (napisanego w języku C lub C ++) w przeglądarce.

Pliki NEXE są często używane przez twórców gier podczas przenoszenia kodu, dzięki czemu ich gry mogą być uruchamiane w rozszerzeniu Chrome. Niektóre gry wymienione w Chrome Web Store używają natywnych plików wykonywalnych.

Projekt Native Client jest czynnością open source, która zapewnia zestaw SDK (Native Client Software Development Kit) do tworzenia plików NEXE.

Jak otworzyć plik NEXE?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NEXE jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NEXE z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NEXE którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NEXE

Inne problemy z plikiem NEXE

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NEXE nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NEXE:

  • plik NEXE którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NEXE z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NEXE nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik