• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NESSUS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NESSUS. Jeżeli chcesz otworzyć plik NESSUS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NESSUS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Nessus Network Security Scanner Format Tenable Network Security

Co to jest plik NESSUS?

Plik utworzony przez Nessus, aplikację do skanowania w zabezpieczeniach sieciowych. Zapisuje wyniki skanowania zabezpieczeń sieciowych oraz zasady używane do wykonywania skanowania. Umożliwia zapisanie wyników skanowania korporacyjnego lub sieci domowej, a także importowanie w celu sprawdzenia.

Pliki NESSUS korzystają z formatowania XML. Wersja 2 formatu XML została wprowadzona z wersją Nessus w wersji 4. Format ten jest nadal kompatybilny wstecznie z plikami NESSUS w wersji 1.

Jak otworzyć plik NESSUS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NESSUS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NESSUS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NESSUS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NESSUS

Inne problemy z plikiem NESSUS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NESSUS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NESSUS:

  • plik NESSUS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NESSUS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NESSUS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik