• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NEF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NEF. Jeżeli chcesz otworzyć plik NEF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NEF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Nikon Digital SLR Camera RAW Image Format Nikon

Co to jest plik NEF?

Plik NEF jest surowym zdjęciem zrobionym przez aparat cyfrowy Nikon. Jest zapisywany w formacie nieskompresowanym, który przechowuje dane dokładnie tak, jak zostało to zrobione przez CCD. Pliki NEF zawierają również metadane obrazu, które zawierają identyfikator kamery, używany obiektyw i inne ustawienia.

Format NEF obsługuje dane 12-bitowe lub 14-bitowe, w zależności od kamery wykorzystywanej do przechwytywania obrazu. Wszelkie korekty ustawień obrazu, takie jak ekspozycja, odcień, odcień, ostrość i balans bieli mogą być dokonywane za pomocą oprogramowania, gdy obraz zostanie zapisany w komputerze. Te zmiany w obrazie są przechowywane jako zestaw instrukcji oddzielonych od danych obrazu surowego w pliku NEF, co oznacza, że ​​niezależnie od tego, ile zmian można zastosować do obrazu, które można przywrócić do oryginału.

Jak otworzyć plik NEF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NEF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NEF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NEF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NEF

Inne problemy z plikiem NEF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NEF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NEF:

  • plik NEF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NEF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NEF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku NEF
NEF do JPGNEF do BMPNEF do GIFNEF do JBIGNEF do JP2NEF do MRWNEF do PCXNEF do PDFNEF do PEFNEF do PNGNEF do PSDNEF do RAWNEF do WBMNEF do WBMP