• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NDF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NDF. Jeżeli chcesz otworzyć plik NDF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NDF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft SQL Server Secondary Data Format Microsoft

Co to jest plik NDF?

Drugi plik bazy danych używany przez program Microsoft SQL Server. Utworzone, gdy podstawowa .MDF jest zbyt duża (np. Gdy nie ma miejsca na dysku). Można również ręcznie dodawać do grupy plików SQL Server do dystrybucji danych między dwoma plikami.

Pliki NDF są zwykle przechowywane na innym dysku twardym lub na partycji niż w podstawowym pliku bazy danych. Każdy plik NDF używa tej samej nazwy pliku, co odpowiedni plik MDF, na przykład "mydb.Mdf" i "mydb.Ndf". Ponadto nie można otworzyć pliku NDF przez program SQL Server bez dołączonego pliku MDF.

Jak otworzyć plik NDF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NDF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NDF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NDF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NDF

Inne problemy z plikiem NDF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NDF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NDF:

  • plik NDF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NDF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NDF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik