• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NBU

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NBU. Jeżeli chcesz otworzyć plik NBU, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NBU

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Nokia PC Suite 6.82+ Backup Format Nokia

Co to jest plik NBU?

Plik kopii zapasowej utworzony przez pakiet Nokia Suite (poprzednio: Nokia Ovi Suite) lub pakiet Nokia PC Suite. Zawiera kopię zapasową danych telefonu komórkowego i może zawierać kontakty, kalendarze, wiadomości tekstowe i inne dane użytkownika. Służy do przywracania danych do tego samego telefonu lub przesyłania danych do innego telefonu.

Nokia PC Suite został pakietem Nokia Ovi Suite, który później został przemianowany na pakiet Nokia Suite. Nokia Suite nadal tworzy kopie zapasowe przy użyciu plików NBU.

Jak otworzyć plik NBU?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NBU jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NBU z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NBU którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NBU

Inne problemy z plikiem NBU

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NBU nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NBU:

  • plik NBU którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NBU z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NBU nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik