• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NBP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NBP. Jeżeli chcesz otworzyć plik NBP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NBP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Mathematica Notebook Format Wolfram Research

Co to jest plik NBP?

Plik notatnika stworzony przez Mathematica, program służący do obliczeń naukowych i matematycznych. Może zawierać tekst, grafikę, dźwięk, obliczenia i składniki interfejsu użytkownika. Służy do przechowywania wyników analizy jako dokumentu interaktywnego.

Pliki NBP są podobne do plików .NB, ale są "podpisane" i mogą być odtwarzane za darmo Mathematica Player. Oba rodzaje plików są zapisywane przy użyciu 7-bitowego tekstu ASCII.

Jak otworzyć plik NBP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NBP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NBP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NBP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NBP

Inne problemy z plikiem NBP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NBP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NBP:

  • plik NBP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NBP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NBP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik