• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NBK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NBK. Jeżeli chcesz otworzyć plik NBK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NBK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
NovaBACKUP Script Format NovaStor

Co to jest plik NBK?

Skrypt utworzony przez oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych NovaBACKUP. Zapisuje zadanie kopii zapasowej i zawiera listę poleceń do wykonywania kopii zapasowych wybranych plików i folderów. Zawiera docelowy katalog wyjściowy dla kopii zapasowej (plik .NBD) oraz czy kopia zapasowa jest pełna czy przyrostowa.

Zadania NovaBACKUP mogą być zaplanowane na okresowe lub dla konkretnego wystąpienia.

Jak otworzyć plik NBK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NBK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NBK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NBK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NBK

Inne problemy z plikiem NBK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NBK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NBK:

  • plik NBK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NBK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NBK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik