• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NB. Jeżeli chcesz otworzyć plik NB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Mathematica Notebook Format Wolfram Research

Co to jest plik NB?

Plik NB jest strukturalnym dokumentem utworzonym przez Mathematica, aplikację służącą do obliczania matematycznego i naukowego. Zawiera tekst, obrazy, audio, funkcje i interaktywne elementy interfejsu użytkownika. Pliki NB umożliwiają przeglądanie wyników matematycznych w interaktywnym dokumencie.

Pliki notebooków są zapisywane w formacie zwykłego tekstu. Ich dane są umieszczone w komórkach, podobnie jak w standardowym arkuszu kalkulacyjnym. Notebooki można eksportować do wielu różnych formatów plików, w tym plików graficznych rastrowych, formatów GIS, skompresowanych i arkuszy kalkulacyjnych.

Plik defaultStyles.Nb jest używany jako domyślny arkusz stylów dla nowych notebooków. Notebooki można otworzyć przy użyciu polecenia NotebookOpen w funkcji Mathematica.

Jak otworzyć plik NB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NB

Inne problemy z plikiem NB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NB:

  • plik NB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik