• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MXD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MXD. Jeżeli chcesz otworzyć plik MXD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MXD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ArcGIS Map Document Format ESRI

Co to jest plik MXD?

Format pliku mapy używany przez oprogramowanie do mapowania ESRI, takie jak ArcMap. Zapisano w formacie złożonym zawierającym opis mapy, układ i osadzone obiekty zapisane na mapie. Zorganizowane w jednostki zwane magazynami i strumieniami.

Pliki mapy MXD mogą się powiększać po wielokrotnym zapisywaniu, ponieważ mogą się rozdrobnić. Zapisywanie fragmentowanego dokumentu mapy jako nowego dokumentu może zmniejszyć jego rozmiar.

Jak otworzyć plik MXD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MXD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MXD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MXD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MXD

Inne problemy z plikiem MXD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MXD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MXD:

  • plik MXD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MXD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MXD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik