• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MSU

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MSU. Jeżeli chcesz otworzyć plik MSU, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MSU

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Update Standalone Package Format Microsoft

Co to jest plik MSU?

Plik aktualizacji używany przez usługę Windows Update, aplikację dołączoną do systemu Windows Vista, Windows 7 i Windows Server. Zawiera aktualizacje aplikacji i plików. Zainstalowany przez instalatora autonomicznego Windows Update (Wusa.Exe), który jest uruchamiany automatycznie przez system Windows Update (ogólnie użytkownik nie musi ręcznie instalować plików MSU).

Każdy plik MSU zawiera cztery elementy:

Metadane Windows Update, które opisują pakiet aktualizacji Co najmniej jeden plik .CAB, który przechowuje dane aktualizacji dla pakietu Plik .XML, który opisuje zawartość pliku MSU Plik właściwości, który jest czytany przez Wusa.Exe

Można ręcznie wyodrębnić zawartość pliku MSU w wierszu polecenia systemu Windows, wpisując:

expand -f: * "example.Msu" katalog_wyjściowy

Następnie można ręcznie zainstalować pakiet aktualizacji, wpisując następujące polecenie:

pkgmgr.Exe /n:output_directoryexample.Xml

(przykład.Msu i przykład.Xml mają ten sam przedrostek nazwy pliku).

Wcześniejsze wersje systemu operacyjnego Windows użyły plików .MSI do aktualizacji.

Jak otworzyć plik MSU?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MSU jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MSU z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MSU którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MSU

Inne problemy z plikiem MSU

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MSU nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MSU:

  • plik MSU którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MSU z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MSU nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik