• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MSG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MSG. Jeżeli chcesz otworzyć plik MSG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MSG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Saved Email Message Microsoft

Co to jest plik MSG?

Plik MSG to wiadomość e-mail, kontakt, termin lub zadanie utworzone lub zapisane w programie Microsoft Outlook. Może zawierać jedno lub więcej pól poczty elektronicznej, które zawierają datę, nadawcę, adresata, podmiot i treść wiadomości lub informacje kontaktowe, szczegóły spotkania i jeden lub więcej opisów zadań. Pliki MSG są również kompatybilne z innymi programami korzystającymi z interfejsu programowania aplikacji Messaging Application Programming (MAPI) firmy Microsoft.

Plik MSG można utworzyć przez przeciągnięcie i upuszczenie wiadomości, spotkania, kontaktu lub zadania z folderu programu Outlook do folderu w Eksploratorze Windows. Temat wiadomości będzie używany jako nazwa pliku MSG. Można również przeciągnąć plik MSG z powrotem do programu Outlook i odpowiednio sformatować, aby wyglądał tak samo, jak przed eksportem.

Jak otworzyć plik MSG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MSG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MSG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MSG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MSG

Inne problemy z plikiem MSG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MSG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MSG:

  • plik MSG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MSG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MSG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik