• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MSD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MSD. Jeżeli chcesz otworzyć plik MSD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MSD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Map Service Definition Format ESRI

Co to jest plik MSD?

Opublikowany plik mapy utworzony przez ArcGIS Desktop, pakiet oprogramowania służący do tworzenia map i przetwarzania danych geoprzestrzennych. Zawiera mapę, która została opublikowana z dokumentu map .MXD. Utworzono dla ArcGIS Server, który udostępnia mapę do przeglądania w czasie rzeczywistym w sieci.

Jak otworzyć plik MSD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MSD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MSD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MSD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MSD

Inne problemy z plikiem MSD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MSD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MSD:

  • plik MSD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MSD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MSD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik