• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MPX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MPX. Jeżeli chcesz otworzyć plik MPX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MPX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Project Export Format Microsoft

Co to jest plik MPX?

Plik eksportowany przez program Microsoft Project, aplikacja do zarządzania projektami. Zapisuje plan projektu w formacie tekstowym ASCII zamiast formatu binarnego .MPP. Zaprojektowany do wymiany danych projektowych pomiędzy różnymi wersjami Projektu oraz z programami innych firm.

Kilka programów innych firm może eksportować i importować pliki MPX. Biblioteka MPXJ Java może być używana do implementowania funkcji importowania i eksportowania MPX w aplikacjach innych firm.

Jak otworzyć plik MPX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MPX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MPX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MPX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MPX

Inne problemy z plikiem MPX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MPX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MPX:

  • plik MPX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MPX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MPX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik