• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MPPZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MPPZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik MPPZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MPPZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
MagicPlot Project Format Magicplot Systems

Co to jest plik MPPZ?

Plik projektu stworzony przez MagicPlot, aplikację służącą do sporządzenia naukowego i przetwarzania danych. Obsługuje wykorzystanie wielu platform i zawiera tabele danych, działki i formuły używane do obliczeń. Służy do generowania wykresów zawartych w publikacjach, prezentacjach i innych dokumentach.

Jak otworzyć plik MPPZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MPPZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MPPZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MPPZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MPPZ

Inne problemy z plikiem MPPZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MPPZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MPPZ:

  • plik MPPZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MPPZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MPPZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik