• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MOV

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MOV. Jeżeli chcesz otworzyć plik MOV, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MOV

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apple QuickTime Digital Movie Format Apple

Co to jest plik MOV?

Plik MOV jest popularnym formatem plików multimedialnych opracowanym przez firmę Apple i zgodnym z platformami Macintosh i Windows. Może zawierać wiele utworów, które przechowują różne typy danych multimedialnych i są często używane do zapisywania filmów i innych plików wideo. Pliki MOV powszechnie używają kodeków MPEG-4 do kompresji.

Pliki MOV mogą zawierać ścieżki wideo, audio, czasowe i tekstowe, które mogą być używane do przechowywania i synchronizacji różnych rodzajów mediów. Każdy utwór może być zakodowany przy użyciu jednego z kilku różnych kodeków. Aby odtworzyć plik MOV, aplikacja musi mieć możliwość rozpoznawania określonego kodera-dekodera używanego w pliku.

Można konwertować pliki MOV na bardziej standardowe formaty plików multimedialnych w różnych aplikacjach multimedialnych. Na przykład program VLC media player umożliwia konwertowanie filmu MOV na plik .MP4 lub plik audio MOV na format .OGG.

Pliki MOV i MP4 są podobne i mogą być odtwarzane przez program QuickTime. Jednak pliki MP4 są uznawane w standardzie międzynarodowym i są szerzej obsługiwane niż pliki MOV.

Jak otworzyć plik MOV?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MOV jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MOV z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MOV którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MOV

Inne problemy z plikiem MOV

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MOV nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MOV:

  • plik MOV którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MOV z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MOV nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku MOV
MOV do AVIMOV do 3GPMOV do AMVMOV do DASHMOV do DIVXMOV do DVR-MSMOV do FLVMOV do H264MOV do M4VMOV do MKVMOV do MP3MOV do MP4MOV do MPEGMOV do MPGMOV do OGVMOV do RMMOV do VOBMOV do WMAMOV do WMVMOV do XVID