• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MOF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MOF. Jeżeli chcesz otworzyć plik MOF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MOF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Systems Management Server Managed Object Format Desktop Management Task Force

Co to jest plik MOF?

Plik utworzony w formacie Managed Object Format (MOF), który opisuje klasy CIM (Common Information Model). Definiuje opisy tekstowe klas używanych przez dostawcę do zwracania danych. Często używany do zmiany ustawień Instrumentacji zarządzania Windows (WMI) i przesyłania ich między komputerami.

Pliki MOF są zaprogramowane w języku pochodzącym z składni Microsoft Visual C ++. Mogą być skompilowane do repozytorium WMI za pomocą programu Mofcomp.Exe. Są one zazwyczaj dołączane do odpowiedniego pliku .DLL, który zawiera kod szkieletowy, który zwraca dane zdefiniowane w pliku MOF.

Format i kompilator plików MOF zostały opracowane przez zespół zadaniowy ds. Zarządzania pulpitem (DMTF).

Jak otworzyć plik MOF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MOF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MOF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MOF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MOF

Inne problemy z plikiem MOF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MOF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MOF:

  • plik MOF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MOF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MOF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik