• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MODEL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MODEL. Jeżeli chcesz otworzyć plik MODEL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MODEL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
CATIA V4 Model Format Dassault Systemes

Co to jest plik MODEL?

Format modelowania 3D używany przez CATIA (wspomagany komputerowo wspomagany trójwymiarowy interaktywny program), program 3D CAD / CAM. Stosowany do formowania matryc, matryc, kompozytów i innych typów modeli.

Przemysłami używającymi modeli CATIA są maszyny przemysłowe, dostawcy samochodów, dostawcy przestrzeni kosmicznej, konstruktorzy statków i przedsiębiorstwa obróbki skrawaniem.

Jak otworzyć plik MODEL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MODEL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MODEL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MODEL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MODEL

Inne problemy z plikiem MODEL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MODEL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MODEL:

  • plik MODEL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MODEL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MODEL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku MODEL
MODEL do 3DMAPMODEL do DWG