• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MOBI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MOBI. Jeżeli chcesz otworzyć plik MOBI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MOBI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Mobipocket EBook Format Amazon

Co to jest plik MOBI?

Plik MOBI to e-book zapisany w formacie MOBI, który był pierwotnie używany przez czytnik Mobipocket Reader, ale teraz obsługiwany przez kilka różnych czytelników. Zawiera eBook i może zawierać ochronę praw autorskich DRM, aby zapobiec kopiowaniu lub nieautoryzowanemu przeglądaniu. Pliki MOBI są obsługiwane przez różne urządzenia eReaders, tablety, PDA i aplikacje komputerów stacjonarnych.

Nowy format Kindle w formacie Amazon 8 (KF8) firmy Amazon oparty jest na formacie MOBI. KF8 obsługuje wiele nowych opcji formatowania i układania, w tym treści HTML5 i CSS3 oraz osadzonych czcionek. Książki w formacie KF8 są zapisywane i rozpowszechniane jako pliki ".Mobi" lub jako pliki .AZW3, w zależności od urządzenia, które pobiera eBook. Autorzy EBook mogą tworzyć książki KF8 przy użyciu oprogramowania KingleGen firmy Amazon. Przed dystrybucją autorzy mogą przeglądać książki e-książki KF8 na komputerze Mac lub PC za pomocą programu Amazon Kindle Previewer.

Obecnie Amazon posiada format MOBI. Formaty eBooka Amazonii, w tym .AZW, .AZW1 i AZW3, używaj formatu MOBI, ale zawierają zastrzeżony schemat DRM.

Mobipocket eBooks również korzystają z rozszerzenia .PRC.

Jak otworzyć plik MOBI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MOBI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MOBI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MOBI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MOBI

Inne problemy z plikiem MOBI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MOBI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MOBI:

  • plik MOBI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MOBI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MOBI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku MOBI
MOBI do PDFMOBI do DOCMOBI do EPUBMOBI do HTMLZMOBI do TXT