• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MKV

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MKV. Jeżeli chcesz otworzyć plik MKV, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MKV

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Matroska Video-audio Multimedia Format Matroska

Co to jest plik MKV?

Plik MKV to format kontenera wideo podobny do formatu .AVI, .ASF i .MOV. Obsługuje kilka rodzajów kodeków audio i wideo i może zawierać napisy .SRT, .SSA lub .USF (napisy napisów uniwersalnych). Pliki MKV obsługują również napisy VobSub z płyt DVD.

Matroska format wideo stał się popularny w anime fan-subbing community (gdzie użytkownicy tworzą napisy), ponieważ obsługuje wiele ścieżek audio i napisów w tym samym pliku. DivX Player obsługuje pliki MKV w systemach Mac i Windows. Pliki MKV można również odtwarzać na urządzeniach przenośnych Palm, Symbian i Pocket PC przy użyciu oprogramowania CorePlayer Mobile.

Jak otworzyć plik MKV?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MKV jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MKV z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MKV którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MKV

Inne problemy z plikiem MKV

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MKV nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MKV:

  • plik MKV którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MKV z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MKV nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku MKV
MKV do AVIMKV do 3GPMKV do DASHMKV do FLVMKV do H264MKV do M2TSMKV do MKV3DMKV do MOVMKV do MP4MKV do MPEGMKV do MPGMKV do MTSMKV do TSMKV do VOBMKV do WMV