• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MIME

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MIME. Jeżeli chcesz otworzyć plik MIME, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MIME

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Multi-Purpose Internet Mail Extensions (MIME) File Format Format (RFC822) The Internet Engineering Task Force

Co to jest plik MIME?

Kodowany plik używany przez programy pocztowe. Zawiera 8-bitowe zakodowane dane, w tym znaki inne niż amerykański zestaw znaków ASCII. Służy do obsługi załączników plików i bogatych zestawów znaków zamiast standardowych, 7-bitowych wiadomości, które są zwykle wysyłane za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Pliki MIME można często dekodować przy użyciu narzędzia do dekompresji plików, jeśli nie są one po raz pierwszy rozpoznawane przez program poczty elektronicznej.

Pliki MIME są bardziej powszechne przy użyciu rozszerzenia .MIM.

Jak otworzyć plik MIME?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MIME jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MIME z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MIME którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MIME

Inne problemy z plikiem MIME

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MIME nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MIME:

  • plik MIME którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MIME z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MIME nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik