• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MID

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MID. Jeżeli chcesz otworzyć plik MID, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MID

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
MIDI Audio Format N/A

Co to jest plik MID?

Plik MID to standardowy plik MIDI (Musical Instrument Digital Interface) wykorzystywany przez programy do tworzenia muzyki i mieszania oraz urządzenia sprzętowe MIDI. Zawiera dane muzyczne, takie jak notatki są odtwarzane, kiedy są odtwarzane, jak długo każda notatka jest trzymana i jak głośno każda nuta jest odtwarzana.

Pliki MID służą do kodowania danych MIDI w standardowym formacie interoperacyjnym pomiędzy różnego rodzaju programami i urządzeniami sprzętowymi. Mogą też zawierać dane kontrolera dla urządzenia. Na przykład plik MID może być używany do zmiany instrumentów na urządzeniu sprzętowym MIDI lub modyfikowania informacji dotyczących podtrzymania pedałów.

Pliki MID zawierają atrybuty danych muzycznych, a nie same dane muzyczne. Mogą być odtwarzane za pomocą oprogramowania, które interpretuje te dane.

Jak otworzyć plik MID?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MID jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MID z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MID którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MID

Inne problemy z plikiem MID

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MID nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MID:

  • plik MID którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MID z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MID nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik