• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MENC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MENC. Jeżeli chcesz otworzyć plik MENC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MENC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Mobile Encrypted Format Microsoft

Co to jest plik MENC?

Szyfrowany plik utworzony przez urządzenia przenośne Windows. Zazwyczaj znajduje się na wymiennych kartach multimedialnych. Zawiera zakodowaną wersję oryginalnego pliku i dodatkowych informacji nagłówkowych. Umożliwia bezpieczne przechowywanie plików na zewnętrznych kartach pamięci masowej.

Pliki MENC są nazwane konwencją FILENAME.GUID.Menc, gdzie FILENAME jest oryginalną nazwą pliku, a GUID jest wygenerowanym kluczem, który umożliwia filtrowanie kodowania, czy może decydować plik.

Pliki MENC są przeznaczone do odszyfrowania przez urządzenie, które utworzyło plik. Z tego powodu pliki MENC można przenosić do komputera za pomocą programu Windows ActiveSync lub Windows Mobile Device Center, ale może nie być możliwe odszyfrowanie pliku na komputerze. Zmiana identyfikatora GUID w pliku MENC spowoduje wyłączenie zdolności decryption do prawidłowego odszyfrowania pliku.

Aby uniknąć szyfrowania plików, przejdź do sekcji Ustawienia & rarr. System lub Ustawienia & rarr. Bezpieczeństwo na urządzeniu Windows Mobile i usuń zaznaczenie pola "Szyfrowanie plików umieszczonych na kartach pamięci masowej".

Jak otworzyć plik MENC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MENC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MENC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MENC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MENC

Inne problemy z plikiem MENC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MENC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MENC:

  • plik MENC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MENC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MENC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik