• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MDD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MDD. Jeżeli chcesz otworzyć plik MDD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MDD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Point Oven Deformation Data Format Point Oven

Co to jest plik MDD?

Plik danych modelu wykorzystywany przez Point Oven, komercyjny pakiet wtyczek służących do przesyłania danych wierzchołkowych i fcurve pomiędzy programami modelującymi. Zapisuje "upieczone" dane wierzchołkowe dla każdej ramki animacji o określonej siatce. Umożliwia wymianę pozycji oczek vertex lub odkształceń między innymi programami, które obsługują MDD w punktach nadrzędnych.

Ponieważ pliki MDD przechowują dane wierzchołkowe, zamiast krzywych animacji i informacji o ruchu, mogą być bardzo duże w zależności od rozmiaru siatki i ilości wybranych ramek animacji.

Jak otworzyć plik MDD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MDD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MDD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MDD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MDD

Inne problemy z plikiem MDD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MDD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MDD:

  • plik MDD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MDD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MDD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik