• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MD. Jeżeli chcesz otworzyć plik MD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
MDCD Compressed File Archive John Gruber

Co to jest plik MD?

Plik MD to plik tekstowy utworzony przy użyciu jednego z kilku możliwych dialektów języka Markdown. Jest zapisywany w formacie zwykłego tekstu, ale zawiera wbudowane symbole tekstowe, które definiują sposób formatowania tekstu (eG, pogrubienie, wcięcia, nagłówki, formatowanie stołu). Pliki MD są przeznaczone do tworzenia dokumentów tekstowych, które można łatwo przekonwertować na format HTML.

Pliki MD są nie tylko użyteczne dla systemów dokumentacji HTML, ale także do sterowania wersjami kodu źródłowego. Dzieje się tak dlatego, że pliki można porównywać z historycznymi wersjami tekstu czytelnego dla człowieka (podczas gdy format binarny nie może być łatwo porównywany). Projekty tworzone przez GitHub, popularny system kontroli wersji online, często używają pliku o nazwie README.Md, który zawiera readme dla projektu.

John Gruber, twórca Markdown, stworzył program Perl do konwersji Markdown na HTML. Program, zwany "Markdown", jest dostępny na stronie Daring Fireball.

Pliki znaczników wykorzystywały również rozszerzenie .MARKDOWN.

Jak otworzyć plik MD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MD

Inne problemy z plikiem MD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MD:

  • plik MD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku MD
MD do XBRL