• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MCZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MCZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik MCZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MCZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Poser Compressed Material Format Smith Micro

Co to jest plik MCZ?

Plik informacyjny z materiałami kompresyjnymi używany przez silnik renderujący Poser. Zawiera tekstury, które można zastosować do modeli 3D utworzonych przez Poser. Dostępne tylko z Biblioteki w pomieszczeniu materiałowym.

Nieskompresowane pliki materiałów Poser używają rozszerzenia .MC5 lub .MC6.

Jak otworzyć plik MCZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MCZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MCZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MCZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MCZ

Inne problemy z plikiem MCZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MCZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MCZ:

  • plik MCZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MCZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MCZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik