• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MCX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MCX. Jeżeli chcesz otworzyć plik MCX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MCX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Mastercam X And X2 File Format CNC Software

Co to jest plik MCX?

Format modelu 3D używany przez oprogramowanie Mastercam X i X2 CAD / CAM. Służy do opracowywania modeli 3D elementów, form i wyposażenia. Może zawierać materiały stałe, powierzchnie i dane o szkieletach. Często odwoływano się do formatu MC-X.

Pliki MCX są również obsługiwane przez oprogramowanie CATIA-CADAM.

Jak otworzyć plik MCX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MCX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MCX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MCX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MCX

Inne problemy z plikiem MCX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MCX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MCX:

  • plik MCX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MCX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MCX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik