• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MCWORLD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MCWORLD. Jeżeli chcesz otworzyć plik MCWORLD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MCWORLD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Minecraft World Backup Format Minecraft Launcher

Co to jest plik MCWORLD?

Plik MCWORLD zawiera pliki tworzące świat w grze Minecraft, popularną grę budującą bloki. Przechowuje wiele plików, takich jak pliki .DAT i .TXT skompresowane kompresją ZIP. Pliki MCWORLD są zazwyczaj używane do tworzenia kopii zapasowych świata lub przenoszenia świata do innego użytkownika Minecraft.

Pliki MCWORLD mogą być tworzone przez program, na przykład Minecraft Launcher, (MinecraftSP.Exe), niestandardowy program do uruchamiania aplikacji dla Minecraft. Mogą być także tworzone przez użytkownika, gdy zamieni pliki światowe w jeden plik .ZIP, a następnie zmienia nazwę rozszerzenia z ".Zip" na ".Mcworld".

Ponieważ pliki MCWORLD są zapisywane w formacie ZIP, można je rozwinąć przy użyciu narzędzia do Zip-dekompresyjnego. Plik MCWORLD może zostać otwarty w programie Infdev, który jest trzecim etapem w fazie rozwoju programu Minecraft i jest dostępny tylko w trybie Survival dla jednego gracza. Możesz go uzyskać, wybierając "Nowy profil" i "Zezwalaj na infdev" w Minecraft.

Jak otworzyć plik MCWORLD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MCWORLD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MCWORLD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MCWORLD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MCWORLD

Inne problemy z plikiem MCWORLD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MCWORLD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MCWORLD:

  • plik MCWORLD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MCWORLD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MCWORLD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik