• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MCL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MCL. Jeżeli chcesz otworzyć plik MCL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MCL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Media Center Application Shortcut Format Microsoft

Co to jest plik MCL?

Plik łącza używany przez program Windows Media Center (WMC), program używany jako centrum rozrywki dla dużych ekranów głównych. Zawiera ustawienia dla nazwy aplikacji, lokalizacji i opcji uruchamiania. Służy jako skrót do uruchomienia określonej aplikacji w obrębie WMC.

Chociaż pliki MCL są powszechnie używane podczas procesu tworzenia aplikacji, nie są zniechęcane do używania w instalacji i uruchamiania aplikacji.

Pliki MCL są otwierane przez host WMC, który jest programem ehshell.Exe. Są one przechowywane w formacie XML.

Jak otworzyć plik MCL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MCL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MCL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MCL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MCL

Inne problemy z plikiem MCL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MCL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MCL:

  • plik MCL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MCL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MCL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik