• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MCA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MCA. Jeżeli chcesz otworzyć plik MCA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MCA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Minecraft Anvil Format Mojang

Co to jest plik MCA?

Format świata używany przez Minecraft, gra, która pozwala na otwartą konstrukcję światów. Zastępuje starszy format .MCR (Minecraft Region) i obejmuje ulepszenia, takie jak zwiększona wysokość kompilacji (256 od 128), obsługa wielu typów bloków i bardziej wydajne kompresowanie plików. Umożliwia również większe możliwości modowania dla społeczności gier.

Format mapy MCA Minecraft jest określany jako "Anvil" - dowolna nazwa wybrana przez programistów programu Minecraft.

Jak otworzyć plik MCA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MCA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MCA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MCA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MCA

Inne problemy z plikiem MCA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MCA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MCA:

  • plik MCA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MCA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MCA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik