• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MAT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MAT. Jeżeli chcesz otworzyć plik MAT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MAT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Access Table Shortcut Format Microsoft

Co to jest plik MAT?

Plik skrótu Microsoft Access Table (MAT) utworzony przez program Microsoft Access, relacyjny program bazy danych dla komputerów stacjonarnych. Zawiera skrót do tabeli w bazie danych programu Access. Otwiera tabelę relacyjnych baz danych bez konieczności otwierania programu Microsoft Access.

Pliki MAT można utworzyć w programie Access, klikając i przeciągając tabelę na pulpit.

Jak otworzyć plik MAT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MAT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MAT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MAT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MAT

Inne problemy z plikiem MAT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MAT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MAT:

  • plik MAT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MAT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MAT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik