• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MASK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MASK. Jeżeli chcesz otworzyć plik MASK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MASK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
SpeedGrade Color Mask Format Adobe Systems

Co to jest plik MASK?

Maska klasyfikacji kolorów używana przez program SpeedGrade, program służący do dostosowywania kolorów podczas produkcji wideo. Zapisuje kształt, który może być użyty do maskowania dopasowań kolorów wewnątrz lub na zewnątrz obszaru kształtu. Umożliwia selektywną selekcję kolorów do sceny lub klipu.

Jak otworzyć plik MASK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MASK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MASK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MASK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MASK

Inne problemy z plikiem MASK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MASK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MASK:

  • plik MASK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MASK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MASK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik