• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MARKDOWN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MARKDOWN. Jeżeli chcesz otworzyć plik MARKDOWN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MARKDOWN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Markdown Markup Language Format John Gruber

Co to jest plik MARKDOWN?

Plik tekstowy utworzony przy użyciu jednego z kilku możliwych dialektów języka Markdown. Używa zwykłego formatowania tekstu, ale zawiera wewnętrzne symbole tekstowe, które określają formatowanie tekstu (eG, * pogrubienie * dla pogrubionego tekstu lub innych znaczników kursywą, wcięciami, nagłówkami itp.). Przeznaczony do pisania dokumentów w prostym tekście, które można łatwo przekształcić w HTML.

Oprócz systemów dokumentacji HTML pliki Markdown są również przydatne w systemach kontroli wersji kodu źródłowego. Dzieje się tak dlatego, że pliki tekstowe można łatwo sprawdzić w zwykłym tekście w porównaniu z historycznymi wersjami. Projekty utworzone przy pomocy GitHub, popularnego systemu kontroli wersji online, często używają pliku o nazwie README.Markdown, który zawiera readme kodu źródłowego.

Program Perl o nazwie "Markdown" jest dostępny do konwersji Markdown na HTML. Można go pobrać na stronie Daring Fireball, która jest prowadzona przez Johna Grubera, autora Markdown.

Pliki markdown mogą też używać rozszerzeń .MD, .MARKDN i .MDOWN. Najbardziej popularne są rozszerzenia ".Markdown" i ".Md".

Jak otworzyć plik MARKDOWN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MARKDOWN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MARKDOWN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MARKDOWN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MARKDOWN

Inne problemy z plikiem MARKDOWN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MARKDOWN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MARKDOWN:

  • plik MARKDOWN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MARKDOWN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MARKDOWN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik