• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku MANIFEST

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem MANIFEST. Jeżeli chcesz otworzyć plik MANIFEST, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku MANIFEST

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Manifest Format Microsoft

Co to jest plik MANIFEST?

Plik MANIFEST to dokument XML, który opisuje manifest lub zawartość pakietu aplikacji dla systemu Windows. Jest używany przez różne technologie Windows do konfigurowania i wdrażania oprogramowania, w tym ClickOnce i Common Language Runtime (CLR). Pliki MANIFEST są często widoczne przy użyciu rozszerzenia ".Exe.Manifest" złożonego.

Pliki MANIFEST są zazwyczaj używane przez programistów. Użytkownicy końcowi mogą również zobaczyć pliki MANIFEST w tymczasowych katalogach po otwarciu aplikacji ClickOnce z łącza w przeglądarce internetowej. Zwykle nie należy ręcznie edytować lub usuwać tych plików, a aplikacja ClickOnce może przestać działać.

Możesz odwiedzić stronę Manifest File Schema, aby wyświetlić schemat XML dla plików MANIFEST.

Pliki MANIFEST są często kompilowane do plików .CDF-MS, które umożliwiają szybszemu dostępowi do parametrów aplikacji podstawowe oprogramowanie. W związku z tym można zobaczyć pliki CDF-MS obok plików MANIFEST.

Jak otworzyć plik MANIFEST?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku MANIFEST jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi MANIFEST z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem MANIFEST którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik MANIFEST

Inne problemy z plikiem MANIFEST

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem MANIFEST nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami MANIFEST:

  • plik MANIFEST którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku MANIFEST z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik MANIFEST nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik