• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku M4A

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem M4A. Jeżeli chcesz otworzyć plik M4A, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku M4A

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
MPEG-4 Compressed Audio Format Apple

Co to jest plik M4A?

Plik M4A to plik audio utworzony w formacie MPEG-4, format pojemnika multimedialnego służący do przechowywania skompresowanych danych audio i wideo. Zawiera audio kodowane za pomocą kodera kreskowego Advanced Audio Coding (AAC) lub Apple Lossless Audio Codec (ALAC).

Pliki M4A są podobne do plików wideo .MP4, ponieważ oba rodzaje plików używają formatu pojemnika MPEG-4. Jednak pliki M4A zawierają tylko dane audio. Użycie rozszerzenia ".M4a" powstało wskutek zamieszania między plikami wideo MPEG-4 i plikami audio-audio MPEG-4.

Sklep iTunes udostępnia utwory w formacie M4A. Te utwory są szyfrowane przy użyciu kompresji AAC, co znacznie zmniejsza rozmiar każdego pliku. Utwory, które zawierają ochronę praw autorskich, mają rozszerzenie .M4P.

Program Windows Media Player 11 wymaga pakietu K-Lite Codec Pack w celu odtwarzania plików M4A. Windows Media Player 12 (dołączony do systemu Windows 7) zapewnia natywne wsparcie dla formatu M4A.

Jak otworzyć plik M4A?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku M4A jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi M4A z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem M4A którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik M4A

Inne problemy z plikiem M4A

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem M4A nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami M4A:

  • plik M4A którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku M4A z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik M4A nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku M4A
M4A do 3GAM4A do AACM4A do AMRM4A do CDAM4A do FLACM4A do M4RM4A do MP3M4A do OGGM4A do WAVM4A do WAVEM4A do WMAM4A do WV