• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku LZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem LZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik LZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku LZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
LZIP Compressed Archive Format Lzip

Co to jest plik LZ?

Archiwum plików skompresowane Lzipem, bezstratną sprężarką danych opartą na algorytmie LZMA (Lempel-Ziv-Markov). Obsługuje wyższe współczynniki kompresji niż bzip2 i zawiera 32-bitową sumę kontrolną CRC do sprawdzania integralności pliku.

Jak otworzyć plik LZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku LZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi LZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem LZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik LZ

Inne problemy z plikiem LZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem LZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami LZ:

  • plik LZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku LZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik LZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik