• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku LUA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem LUA. Jeżeli chcesz otworzyć plik LUA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku LUA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Lua Script Format N/A

Co to jest plik LUA?

Plik LUA to plik kodu źródłowego zapisany w Lua, lekkim języku programowania przeznaczonym do rozszerzania aplikacji. Może być skompilowany w programie przy użyciu kompilatora ANSI C.

Pliki LUA mogą być używane do dostosowywania niektórych aplikacji, takich jak World of Warcraft i gry wideo Dawn of War. Również Angry Birds, popularna gra urządzeń przenośnych, używa plików LUA do gry. Są to jednak skompilowane pliki LUA i nie zapisywane w zwykłym tekście. Adobe używa Lua do programowania interfejsu użytkownika Lightroom.

"Lua" pochodzi z portugalskiego słowa księżyca.

Jak otworzyć plik LUA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku LUA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi LUA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem LUA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik LUA

Inne problemy z plikiem LUA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem LUA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami LUA:

  • plik LUA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku LUA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik LUA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik