• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku LISP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem LISP. Jeżeli chcesz otworzyć plik LISP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku LISP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
LISP Translators Format N/A

Co to jest plik LISP?

Plik kodu źródłowego napisany w języku Lisp, języku programowania, który zawiera kilka różnych dialektów, w tym Common Lisp i Scheme. Zawiera kod programu zwykłego tekstu, który jest uruchamiany za pomocą interpretera języka Lisp. Może być całym programem lub częścią większej aplikacji Lisp.

Pliki LISP można edytować dowolnym edytorem tekstowym. Są jednak łatwiej przeglądane i edytowane za pomocą edytora, który obsługuje podświetlanie składni Lisp.

Lisp był szeroko stosowany w obszarach sztucznej inteligencji (AI), przetwarzania języków naturalnych (NLP) i przetwarzania symbolicznego.

Jak otworzyć plik LISP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku LISP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi LISP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem LISP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik LISP

Inne problemy z plikiem LISP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem LISP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami LISP:

  • plik LISP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku LISP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik LISP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik