• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku LIC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem LIC. Jeżeli chcesz otworzyć plik LIC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku LIC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Unix Software License Format N/A

Co to jest plik LIC?

Plik LIC jest plikiem licencji powszechnie stosowanym w programach shareware, aplikacjach komercyjnych i sieciach. Zawiera informacje o rejestracji dla różnych aplikacji, a także informacje o konfiguracji serwera dla sieci

Pliki LIC są powszechnie dystrybuowane od dostawcy oprogramowania po użytkownikach po zakupieniu przez użytkownika produktu oprogramowania. Zazwyczaj pliki muszą być zainstalowane lub dostępne lokalnie dla zarejestrowanego programu do pracy z ważną licencją. Aby prawidłowo zainstalować licencję, zapoznaj się z instrukcjami dotyczącymi rejestracji danego programu.

Przykładowe programy / technologie korzystające z plików LIC obejmują VMware, Citrix License Server, AutoCAD, Alfresco, Aspose.Cells, Microsoft ActiveX i Microsoft Visual Studio (czasami dołączone do kompilacji wdrażania oprogramowania).

Pliki LIC są również używane przez Autodesk do konfiguracji sieci z programem NLM (Network License Manager). Aby zażądać i zatwierdzić plik licencji sieciowej, musisz zebrać informacje o serwerze licencji, poprosić o plik licencji, skopiować plik licencji na serwer i potwierdzić poprawność pliku licencji. Po otrzymaniu pliku LIC musisz go zapisać na serwerze licencji. Możesz zmienić nazwę pliku LIC, ponieważ jest pobrana duża nazwa, ale nie można zmienić rozszerzenia ".Lic".

Plik licencji VMware (vmware.Lic) dla systemu Windows znajduje się w katalogu C: Program FilesVMwareVMware License Server.

Jak otworzyć plik LIC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku LIC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi LIC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem LIC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik LIC

Inne problemy z plikiem LIC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem LIC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami LIC:

  • plik LIC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku LIC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik LIC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik