• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku LHA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem LHA. Jeżeli chcesz otworzyć plik LHA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku LHA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
LH ARC Compressed Archive N/A

Co to jest plik LHA?

Plik lub grupa plików skompresowanych przy użyciu kompresji LHARC. Popularny format kompresji na komputerach Amiga i używany przez program id Software do kompresji plików instalacyjnych do wczesnych gier, takich jak Doom. LHA zastąpiono głównie formatem kompresji .LZH, ale nadal jest powszechnie stosowany w Japonii.

Jak otworzyć plik LHA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku LHA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi LHA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem LHA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik LHA

Inne problemy z plikiem LHA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem LHA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami LHA:

  • plik LHA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku LHA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik LHA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik