• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku LEX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem LEX. Jeżeli chcesz otworzyć plik LEX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku LEX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Linguistic Library Data Format Adobe Systems

Co to jest plik LEX?

Plik LEX to plik danych leksykonowych utworzony przez bibliotekę Linguistic Library, dodatek do narzędzi programistycznych firmy Adobe służący do dodawania usług językowych, takich jak sprawdzanie pisowni i gramatyki, do produktów firmy Adobe. Zawiera leksykoni wspólne, czyli słowa i ich składnię, dla języka. Pliki LEX służą do przechowywania danych specyficznych dla języka w celu sprawdzania poprawności dokumentów w produktach firmy Adobe.

Pliki LEX mogą być używane w wielu produktach firmy Adobe, w tym Acrobat, Photoshop, InDesign i Illustrator.

Jak otworzyć plik LEX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku LEX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi LEX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem LEX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik LEX

Inne problemy z plikiem LEX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem LEX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami LEX:

  • plik LEX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku LEX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik LEX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik