• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku LDB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem LDB. Jeżeli chcesz otworzyć plik LDB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku LDB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Access Record-Locking Information Format Microsoft

Co to jest plik LDB?

Plik LDB to plik informacji o zabezpieczeniach, który uniemożliwia jednoczesne zmiany wielu baz danych programu Access przez więcej niż jednego użytkownika. Pomaga również w zapewnieniu, że aktualizacje nie zostaną nieoczekiwanie zastąpione. Pliki LDB są tworzone i usuwane automatycznie przez program Access podczas otwierania i zamykania bazy danych.

Pliki LDB nie mają być otwierane przez użytkownika, są one przeznaczone wyłącznie do blokowania informacji w bazie danych .MDB Access. Blokując informacje w bazie danych, wielu użytkowników nie może zastępować aktualizacji.

Pliki LDB mają tę samą nazwę, co otwarta baza danych (plik .MDB) i znajdują się w tym samym folderze.

Jak otworzyć plik LDB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku LDB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi LDB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem LDB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik LDB

Inne problemy z plikiem LDB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem LDB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami LDB:

  • plik LDB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku LDB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik LDB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik