• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku LCK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem LCK. Jeżeli chcesz otworzyć plik LCK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku LCK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Lock Format N/A

Co to jest plik LCK?

Plik kontroli dostępu używany do "blokowania" bazy danych lub innego pliku przez otwarcie lub zmianę przez więcej niż jednego użytkownika naraz. Zazwyczaj jest otwarty, gdy plik nie jest używany i jest blokowany, gdy użytkownik pracuje nad plikiem. Zapobiega przypadkowemu zastąpieniu zmian i możliwym uszkodzeniom danych.

Niektóre programy używające plików LCK to między innymi Microsoft FrontPage, Corel Paradox, Autodesk Inventor, Pegasus Mail i ACT! Oprogramowanie do zarządzania kontaktami.

Ponieważ pliki blokowane są zarządzane przez odpowiadające im aplikacje, nie powinny być otwierane ręcznie.

Jak otworzyć plik LCK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku LCK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi LCK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem LCK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik LCK

Inne problemy z plikiem LCK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem LCK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami LCK:

  • plik LCK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku LCK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik LCK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik