• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku LAY

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem LAY. Jeżeli chcesz otworzyć plik LAY, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku LAY

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apple DVD Studio Pro Layout Format Apple

Co to jest plik LAY?

Plik utworzony przez DVD Studio Pro, program służący do tworzenia płyt DVD. Zawiera metadane wewnętrzne do DVD Studio Pro i projektu DVD. Zazwyczaj przechowywane w katalogu VIDEO_TS w projekcie DVD.

Program DVD Studio Pro nie nagrywa plików LAY na płyty podczas ich nagrywania. Jeśli nagrywasz projekt DVD przy użyciu innego programu, należy wykluczyć pliki LAY.

Jak otworzyć plik LAY?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku LAY jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi LAY z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem LAY którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik LAY

Inne problemy z plikiem LAY

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem LAY nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami LAY:

  • plik LAY którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku LAY z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik LAY nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku LAY
LAY do DWG