• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku LAS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem LAS. Jeżeli chcesz otworzyć plik LAS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku LAS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
LIDAR Data Exchange Format ASPRS

Co to jest plik LAS?

Plik utworzony w standardowym formacie LAS, który został opracowany przez Amerykańskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji (ASPRS). Rejestruje dane detekcji i rozsyłania światła (LIDAR) gromadzone przez zdalne czujniki optyczne. Służy do wymiany danych LIDAR pomiędzy dostawcami danych a konsumentami danych.

Format pliku LAS został opracowany w odpowiedzi na rosnącą liczbę formatów plików LIDAR. Została również zaprojektowana, aby przezwyciężyć niektóre złożoności istniejących danych LIDAR. Pliki LAS są przechowywane w formacie binarnym.

Jak otworzyć plik LAS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku LAS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi LAS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem LAS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik LAS

Inne problemy z plikiem LAS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem LAS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami LAS:

  • plik LAS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku LAS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik LAS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik