• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku KODU

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem KODU. Jeżeli chcesz otworzyć plik KODU, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku KODU

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Kodu Game Format Microsoft

Co to jest plik KODU?

Plik gry stworzony przez Kodu Game Lab, edukacyjne środowisko do tworzenia gier z firmy Microsoft Research. Zapisuje grę 3D opracowaną przy użyciu oprogramowania Kodu Game Lab.

Pliki KODU umożliwiają zapisanie i odtwarzanie gier utworzonych w środowisku programistycznym wizualizacji Kodu. Chociaż gry (pliki * .Kodu) mogą być udostępniane innym użytkownikom, mogą być uruchamiane tylko za pomocą oprogramowania Kodu.

Kodu działa zarówno w systemie Microsoft Windows jak i konsoli Xbox. Użytkownicy mogą tworzyć gry na obu platformach za pomocą oprogramowania Kodu Game Lab. W systemie Windows Laboratorium gier Kodu wymaga zainstalowania zarówno systemu .NET Framework, jak i Microsoft XNA Framework.

Jak otworzyć plik KODU?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku KODU jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi KODU z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem KODU którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik KODU

Inne problemy z plikiem KODU

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem KODU nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami KODU:

  • plik KODU którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku KODU z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik KODU nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik