• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku KO

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem KO. Jeżeli chcesz otworzyć plik KO, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku KO

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Linux Kernel Module Format N/A

Co to jest plik KO?

Plik modułu używany przez jądro Linux, centralny składnik systemu operacyjnego Linux. Zawiera kod programu rozszerzający funkcjonalność jądra Linuksa, na przykład kod sterownika urządzenia komputerowego. Można ładować bez ponownego uruchamiania systemu operacyjnego. Mogą mieć inne wymagane zależności modułów, które należy najpierw załadować.

Moduły KO mogą być ładowane przy użyciu programu insmod Linux. Zainstalowane moduły jądra mogą być wymienione za pomocą programu lsmod lub mogą być przeglądane w katalogu / proc / modules.

Od wersji jądra Linux 2.6 pliki plików KO są zastępowane zamiast plików .O i zawierają dodatkowe informacje, które jądro używa do ładowania modułów. Program Modpost dla Linuksa może być używany do konwertowania plików O do plików KO.

Pliki KO mogą być ładowane przez FreeBSD za pomocą programu kldload.

Jak otworzyć plik KO?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku KO jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi KO z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem KO którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik KO

Inne problemy z plikiem KO

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem KO nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami KO:

  • plik KO którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku KO z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik KO nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik